Co pomáhá proti oxidačnímu stresu? Zamezit stresu často není v našich silách. Když ale nemůžeme ovlivnit jeho příčiny, můžeme ovlivnit alespoň jeho následky. Můžeme se postarat o to, aby nezanechal stopy na našem zdraví.

Řešení: MIKROŽIVINY

Mikroživiny dokáží neutralizovat oxidační stres a současně tělo i ducha zásobit novou, čerstvou energií.

Neutralizovat stres

Wissenschaft-Bild

Oxidační stres je neutralizovaný, jelikož mikroživiny odbouraly volné radikály. K látkám, které dokáží působit antioxidačně a zneškodňovat volné radikály, patří například:

Čím vyšší výkon podáváme, tím více energie musíme tělu dodat. Jako odpad se v něm hromadí mnoho volných radikálů. Jsou to malé, velmi agresivní molekuly, které v organismu dokáží za krátký čas napáchat nemalé škody.

  • ničí buňkové stěny a membrány enzymy změní na neúčinné a sníží produkci energie poškozují DNA a způsobují její mutace

V těle tak mohou snadněji vypukat závažné nemoci (arterioskleróza, nemoci srdce, rakovina apod.). Kromě toho podporují volné radikály předčasné stárnutí. Podněcují jeho typické znaky, jakými jsou vrásky, ochablá a suchá pokožka, poruchy tvorby pigmentu apod.

Naše tělo je schopno samo produkovat antioxidanty, které si s volnými radikály poradí. Organismus se s nimi ale nedokáže při permanentním fyzickém nebo psychickém zatížení (ať už v zaměstnání, nebo v čase volna) vypořádat sám.

Buňky a orgány trpí oxidačním stresem. Snížená výkonnost a oslabený imunitní systém patří mezi bezprostřední následky.

  • Chronický stres
  • Množení volných radikálů
  • Snížená výkonnost
  • Vznik fyziologických onemocnění

Řešení: antioxidanty

Antioxidanty ve formě enzymů, vitamínů a bioaktivních rostlinných látek jsou účinnými prostředky proti volným radikálům.

Čím vyšší je hladina stresu, tím více antioxidantů náš organismus potřebuje, abychom si udrželi výkonnost a ochránili zdraví.

  • Bez přidaných antioxidantů
  • S přidanými antioxidanty
Wissenschaft-Bild
Antioxidanty
  • Neutralizují volné radikály.
  • Zmírňují nebo zabraňují poškození způsobená volnými radikály.
  • Chrání mitochondrie coby centrální místa výroby energie v buňkách.
zpět

Podnítit produkci energie

Wissenschaft-Bild

Mikroživiny podporují produkci energie, čímž pomáhají zlepšit náš fyzický i psychický výkon. To dokáží zejména:

Abychom stres snáze překonali, potřebujeme hodně tělesné i duševní energie. Přísunem mikroživin produkci energie oživíme a tak zlepšíme vlastní výkonnost.

zpět

Sport a odpočinek

Wissenschaft-Bild

Kombinace pohybu a odpočinku pomáhá snižovat stres!

Každý pohyb přispívá k odbourávání stresu. Sport ovšem nesmí vést k vyššímu stresu! Sportovní aktivity musíme přizpůsobit životním podmínkám a možnostem. Jinak řečeno, není nutné provozovat hned pětkrát do týdne jogging. Některým to tak často sice bude vyhovovat, jiným ale postačí delší procházka. Důležité je najít svou vlastní míru. Pohyb nám pomůže odbourat stresový hormon adrenalin a ulevit tak vlastnímu tělu. Pozitivní vedlejší efekt: Zlepšíme si kondici a naše tělo zaplaví hormony štěstí.

Abychom odbourali dlouhodobý stres, musíme pohyb střídat s dostatečně dlouhými odpočinkovými a relaxačními fázemi. To sníží náš vnitřní nepokoj a my si pak pořádně oddechneme. Pokud nemáme dostatek času, můžeme začít s málem a proložit cvičení pauzami. Doplňte pohyb krátkými přestávkami, během nichž vstanete, na pár minut si protáhnete nohy a dopřejete si jablko.

zpět
Stres testJak silným stresem trpíš? Teď spustit